GOPBMX.PL Zbigniew Olesiński


WWW: http://gopbmx.pl/

Dodano: 2018-11-14

Telefon: 577 835 961

Miejscowość: Chorzów

Adres: Targowa 5

Kod pocztowy: 40-001

Źródła:
http://gopbmx.pl/

Oceń firmę (1 z 1 głosów)

GOPBMX.PL Zbigniew Olesiński • Szkoła BMX


Chyba każde dziecko, które tylko nauczy się jazdy na rowerze, marzy o tym, aby nauczyć się wykonywać efektowne akrobacje na nim, i nie ma w tym nic dziwnego. I choć niektórzy rodzice uważają, że BMX Freestyle to bardzo niebezpieczna dyscyplina sportu, to zanim spróbujesz zakazać dziecku „niebezpiecznej” jazdy na rowerze, lepiej zadbaj o to, aby dziecko nauczyło się to robić z głową i tylko w miejscach do tego przeznaczonych, takich jak skateparki. Jak to zrobić? Zadbają o to instruktorzy z GOPBMX.PL Zbigniew Olesiński, to szkoła BMX dla początkujących, działająca w Chorzowie. Zimą zajęcia odbywają się na terenie hali targowej, jest to nowoczesny obiekt SKATE IN PARK z mnóstwem atrakcji i specjalnym terenem do wykonywania akrobacji. Latem zaś zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, w obrębie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Rekomendowana szkółka GOP BMX SCHOOL działa już od około 6 lat i pragnie wszystkim miłośnikom jednośladów pokazać, jaką fajną pasją może być Freestyle BMX. Mimo że to stosunkowo młoda dyscyplina sportu, to prężnie się rozwija, a Polska, jako kraj, ma coraz lepszą infrastrukturę do jego uprawiania, gdyż w ostatnim czasie powstało wiele nowych obiektów sportowych oraz specjalnych torów na świeżym powietrzu. Rozwojowi dyscypliny sprzyja też fakt, że nie wymaga ona, przynajmniej na początku, dużych nakładów finansowych.

Jak ktoś stawia pierwsze kroki w tej dyscyplinie, wystarczy rower używany i zestaw ochraniaczy. Wielu rodziców ma jednak problem, jak wybrać pierwszy rower BMX? Na oficjalnej stronie internetowej szkoły znajdziesz na to pytanie odpowiedź. Dowiesz się tam przede wszystkim, że rower BMX dobiera się do wzrostu użytkownika i o tym zawsze trzeba pamiętać, ale musisz też zwrócić uwagę na kilka innych rzeczy. Aby mieć pewność, że nie kupujesz podróbki, sprawdź:

  • czy przednia zębatka jest na tyle duża, aby zmieściło się tam przynajmniej 24-27 ząbków, natomiast ząbków na piaście powinno być około 8,
  • jak przymocowane są pedały, mocowanie nie powinno przypominać kranowej rurki,
  • wagę roweru, im lżejszy model roweru, tym lepszy.

Zanim znajdziesz odpowiedni rower, to na początek możesz taki rower wypożyczyć, przy szkółce działa wypożyczalnia, a instruktorzy chętnie pomogą Ci wypożyczyć odpowiedni rower.Autor: Dominika Lis

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu