LUMENMAX POLSKA Sp. z o.o.


WWW: https://www.ultra-elektro.pl/

Dodano: 2018-11-14

Telefon: 882 520 045

Miejscowość: Racibórz

Adres: Stalmacha 7

Kod pocztowy: 47-400

Źródła:
https://www.ultra-elektro.pl/pl/blog/post/jakie-zasilacze-najlepiej-stosowac-do-zasilania-led-12v
Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Zasilacze LED


Bardzo popularnym nowoczesnym oświetleniem są diody LED. Sprawdzą się one zarówno w środku budynków, jak i na zewnątrz. Mogą być wykorzystywane do bardzo wielu celów. Ich zaletą jest również to, że ich obecna cena jest znacznie niższa niż jeszcze kilka lat temu, dzięki czemu to rozwiązanie stało się bardziej przystępne cenowo.

Oświetlenie LED dostępne jest w różnych kolorach, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem go do własnych potrzeb. Stosowane może na zewnątrz, dzięki czemu można je wykorzystywać w celach dekoracyjnych i reklamowych. Oferowane na rynku są taśmy LED, które pozwalają na wyeksponowanie pewnych przedmiotów, sufitów czy też oświetlenie schodów i korytarzy. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że nie wiąże się ono z bardzo wysokim kosztem.

Kolejną z zalet oświetlenia LED jest to, że diody LED w zwartej obudowie są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia niż tradycyjnie wykorzystywane żarówki. Dzięki temu są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również niskie temperatury. Dobrze znoszą również drgania, wstrząsy i uderzenia. To zaleta, której na pewno warto nie przeoczyć.

Z racji tego, że diody LED cechują się długą żywotnością, są postrzegane jako ekologiczne rozwiązanie. Diody LED wyprodukowane przez sprawdzonego producenta wytrzymają znacznie więcej godzin niż tradycyjne żarówki. Poza tym odpady z diod LED-owych są nieduże w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Warto wiedzieć, że diody LED "nie grzeją się" w czasie pracy. To pozwala zminimalizować ryzyko pożaru. W przypadku "koleżanek" diod LED-owych nie jest to do końca takie pewne.

Jeśli zamierzasz wykorzystywać oświetlenie LED w swoim domu lub pracy, zwróć uwagę na zasilacz do oświetlenia LED. Zrezygnuj jednak z zakupu elektronicznych zasilaczy impulsowych, transformatorów toroidalnych.

Na ultra-elektro.pl można znaleźć sklep, w który nie brakuje różnorodnych rozwiązań w zakresie oświetlenia LED. Kupić tam można też akcesoria elektroniczne jak np. sterowniki, ściemniacze, włączniki, kontakty.Autor: Ignacy Król

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu