SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.


WWW: http://safemed.pl/

Dodano: 2018-11-14

Telefon: 681-42-52

Miejscowość: Kraków

Adres: Wielicka 181 A

Kod pocztowy: 30-663

Źródła:
http://safemed.pl/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Rękawiczki medyczne - SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.


Ci, którzy na co dzień mają kontakt z wieloma pacjentami czy klientami, niejednokrotnie wykorzystują rękawiczki medyczne. To, jakiej jakości je kupimy, bezpośrednio przełoży się na poziom naszego bezpieczeństwa. Warto stawiać na produkty produkowane zgodnie z normami i odznaczone certyfikatami. Dzięki temu ma się pewność, że nie jest się narażonym np. na przenikanie patogenów.

Jednorazowe rękawiczki medyczne są niezbędnym minimum, o które należałoby zadbać. Korzysta się z nich nie tylko w przychodniach zdrowia, gabinetach lekarskich, ale również w salonach piękności. W każdym jednak ze wspomnianych miejsc należałoby zadbać o to, by były one wykonane z tworzywa, które zapewnia odpowiednią wytrzymałość i bezpieczeństwo stosowania. Za każdym jednak razem należałaby również pamiętać o zachowaniu czujności.

Pracodawcy, którzy muszą kupić odpowiednie rękawiczki dla personelu, powinni zwrócić uwagę na to, czy dają one możliwość wykonywania dowolnych ruchów i czy ich noszenie nie powoduje zbyt wielkiego dyskomfortu. Nie da się ukryć, ale wielogodzinna praca w rękawiczkach może być znacznym obciążeniem dla dłoni. To z kolei może stać się przyczyną przypadkowych skaleczeń czy zakażeń. Na to należałoby niewątpliwie zwrócić uwagę.

Warto pamiętać, że komfort noszenia rękawiczek medycznych zależy w dużej mierze od rozmiaru, który wybierzemy. Rękawiczki nie powinny być zbyt luźne, ponieważ ich zsunięcie z dłoni może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Nigdy nie ma się pewności, kim jest jest pacjent lub klient. Tutaj czujność powinna być na najwyższym poziomie. Dostępne są rękawice w rozmiarach od S do nawet XL. W sytuacji, kiedy któryś z pracowników jest np. uczulony na lateks, warto byłoby zaproponować alternatywne rozwiązanie np. w postaci rękawiczek nitrylowych, winylowych.

Nie ma sensu kupować najtańszych produktów, ponieważ ich jakość jest często marna. W przypadku rękawiczek diagnostycznych, medycznych każda oszczędność to narażenie na utratę zdrowia pracownika. Z tego z pewnością należałoby zrezygnować. Na safemed.pl znajdziesz certyfikowane rękawiczki dobrej jakości.

 Autor: Alex Krawczyk

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Katalogu