Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz


WWW: https://markiewiczfizjo.pl/

Dodano: 2018-11-14

Telefon: 601-982-237

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Adres: Karnowska 12A

Kod pocztowy: 89-100

Źródła:
https://markiewiczfizjo.pl/rehabilitacja-dzieci/

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

https://markiewiczfizjo.pl/ | Rehabilitacja dla dzieci bydgoszcz


Narodziny dziecka z zespołami ograniczającymi sprawność fizyczną nie skazują jeszcze nikogo na stałą niepełnosprawność. Istnieją rozwiązania, które pozwalają już od najmłodszych lat ćwiczyć odpowiednie zachowania ruchowe nawet przy wielu ograniczeniach. Rehabilitacja dla dzieci oferowana przez bydgoskie centrum markiewiczfizjo.pl umożliwia przygotowywanie nawet niemowląt do dalszego prawidłowego rozwoju. Co ważne, jest to również nauka dla rodziców, którzy po zajęciach rehabilitacyjnych nie będą powielali nieprawidłowych zabiegów pielęgnacyjnych. Maluch uczy się motoryki poprzez zabawę, branie na ręce, czynności związane z higieną codzienną oraz przy wielu innych czynnościach wykonywanych przez rodziców, dlatego jest to równie ważna kwestia.

Na szczęście zajęcia przeprowadzane są przez fizjoterapeutkę z doświadczeniem, Aleksandrę Markiewicz, która opiera się podczas ćwiczeń na sprawdzonych metodach. Szczególny nacisk kładzie na wprowadzanie popularnej i uznawanej za jedną z najlepszych metod, motodę NDT-Bobath, które mówi, że nie ważne jest to, co dziecko robi, ale jak wykonuje daną czynność. Kluczowa jest więc nauka prawidłowych wzorców ruchowych i właśnie dlatego muszą w niej uczestniczyć również rodzice. W końcu same warsztaty będą trwały chwilę, a to oni na co dzień są zmuszeni kontrolować malucha i korygować popełniane błędy. Nie ważne jest tempo robienia postępów, ale efekty ćwiczeń. Jeden pacjent odniesie sukces już po sześciu miesiącach, a drugiemu zajmie to rok. Mało tego, w niektórych przypadkach w ogóle niemożliwe jest przywrócenie pełnej sprawności. Jest to jednak metoda, która gwarantuje największe prawdopodobieństwo sukcesu.

Trzeba również zauważyć, że prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych z niemowlęciem lub małym dzieckiem jest nie lada wyzwaniem. Nie będzie ono powtarzać zaleconych ćwiczeń, dlatego wspomniana metoda zyskuje podwójnie na skuteczności. Jest jedną z niewielu możliwych do zastosowania! Warto więc zapoznać się szerzej z informacjami na temat rehabilitacji, aby z pełną świadomością móc spróbować zawalczyć o lepszą przyszłość dla własnego dziecka!

 Autor: Maks Mróz

Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu