Vertex S.A.


WWW: https://vertex.pl/

Dodano: 2019-03-14

Telefon: 32 214 53 31

Miejscowość: Czechowice – Dziedzice

Adres: Bestwińska 25

Kod pocztowy: 43-502

Źródła:
https://vertex.pl/pl/
https://dom.wp.pl/rolety-zewnetrzne-jakie-wybrac-6098119582831745a
https://kb.pl/porady/rolety-zewnetrzne-cena-rodzaje-dodatkowe-sterowanie-i-inne-ciekawostki/
Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Czym wyróżniają się rolety zewnętrzne wysokiej jakości?


Wśród rodzajów osłon zewnętrznych, stosowanych w standardowym wykończeniu elewacji budynku, prym wiodą rolety zewnętrzne. Obecne standardy i technologie sprawiają, że stały się one czymś więcej niż tylko praktyczną osłoną przed nasłonecznieniem. W nowoczesnych bryłach ten element stanowi integralną część kompozycji architektonicznej, łącząc funkcjonalność z estetyką. Jak wybrać najlepsze modele? Wystarczy sprawdzić, gdzie zaopatrują się architekci.

Wybór i dopasowanie

Okazuje się, że w kalendarzach biur projektowych najczęściej można znaleźć adres firmy Vertex. Największy producent rolet zewnętrznych nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce, w swojej fabryce w Czechowicach-Dziedzicach wytwarza niezawodne konstrukcje i piękne wzory osłon okiennych. Jednym  z największych walorów asortymentu są różne typy, przeznaczone do odmiennych rodzajów konstrukcji i budynków:

  • adaptacyjne w skrzynkach aluminiowych
  • podtynkowe w skrzynkach aluminiowych
  • nadstawne w skrzynkach PVC

Pierwsze z nich stosuje się podczas remontu elewacji w budynkach już istniejących. To także sposób na zamocowanie kaset bez żadnej ingerencji w konstrukcję wnęki okiennej. Aluminiowa skrzynka pełni funkcję ozdobną. Konstrukcja podtynkowa jest rozwiązaniem najlepszym, ale możliwym do zastosowania jedynie podczas wznoszenia budynku. Należy pamiętać, że zakłada się ją po montażu okien, a przed ociepleniem i tynkowaniem ścian. Z kolei skrzynki z PVC stosuje się w obu przypadkach, a ich największym atutem jest pojemność, dzięki której do kompletu można dodać moskitierę i dodatkowe ocieplenie.

Sterowniki - serce instalacji

Rolety zewnętrzne z czechowickiej fabryki charakteryzują się mechaniczną precyzją i niezwykłą trwałością.  Ich największym atutem okazuje się jednak automatyka. Wciąż można zamówić do nich mechanizm ręczny, ale możliwości i coraz niższe ceny elektronicznych sterowników zachęcają do inwestycji. Dzięki nim uruchamianie może być całkowicie bezobsługowe, chyba że uznamy za wysiłek zaprogramowanie czasu opuszczania i podnoszenia osłon. Współczesne rozwiązania z zakresu automatyki domowej pozwalają nawet na sterowanie roletami na odległość, przy pomocy urządzeń mobilnych.


Wystaw Komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w Katalogu